Archiwum

Google może stać się konkurencją dla ceneo i skąpca

2011-11-29

Na początku wyszukiwarki internetowe służyły głównie do znajdowania przydatnych informacji na podstawie kilku słów. Od tego momentu działanie oraz funkcje wyszukiwarek takich jak na przykład Google diametralnie się zmieniły. 

 

Dziś dzięki Google możemy nie tylko znaleźć firmę czy artykuł na interesujący nas temat, ale także:
- odszukać zdjęcie czy grafikę (przy okazji polecam przetestowanie stosunkowo nowej funkcjonalności – wyszukiwania obrazem);
- wyszukać film czy klip muzyczny;
- znaleźć na mapie firmę lub miejsce oraz wyznaczyć do niego trasę;
- przejrzeć mapę satelitarną interesującej nas okolicy;
- oraz wiele innych.
Niedawno Google u naszych południowych sąsiadów uruchomiło wyszukiwarkę produktów połączoną z porównywarką. Nowa usługa ma nazwę Nákupy Google. Jak na razie ta część wyszukiwarki Google w Czechach jest w fazie beta. 
Jak działają Nákupy Google? 
Przykładowo po wpisaniu frazy „tv samsung” wyświetla nam się lista modeli telewizorów tej firmy z cenami, liczbą sklepów, które je oferują czy liczbą recenzji. Po za tym możemy ustawić interesujący nas zakres cenowy. Po wybraniu konkretnego modelu możemy zobaczyć listę sprzedawców, którzy mają go w swojej ofercie wraz z cenami oraz kosztami transportu, opinie klientów oraz parametry techniczne. Możemy także wybrać czy towar ma być nowy czy używany oraz możemy wpisać naszą lokalizację. 
Warto zaznajomić się z funkcjami oferowanymi przez nową usługę Google, ponieważ pewnie już niedługo pojawi się w naszym rynku.
Krzysiek Wąs
QuatroNET Sp. z o.o.
ul. Bronowicka 90
30-091 Kraków
NIP: 677-234-76-46
REGON: 121327090

Tel. kom.:603-40-50-43

Wiadomość została wysłana